چهارشنبه 26 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :فیروز فاضلی در آیین اختتامیه جشنواره ملی جلوه های فرهنگ رضوی در رسانه ها که در حرم مطهر سید جلال الدین اشرف(ع) آستانه اشرفیه برگزار شد، با اشاره به یازدهمین سال میزبانی گیلان، اظهار کرد: استان گیلان در سال جاری جشنواره ملی جلوه های فرهنگ رضوی در رسانه ها را برگزار کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از افزایش 11 درصدی ارسال آثار به جشنواره مذکور خبر داد و افزود: امسال یک هزار و 353 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد. در حالی که سال گذشته یک هزار و 220 اثر به دبیرخانه جشنواره جلوه های فرهنگ رضوی در مطبوعات و خبرگزاری ها رسیده بود.

وی افزوده شدن بخش شعر، رادیو و تلویزیون را یکی از ویژگی های برجسته جشنواره امسال دانست و تصریح کرد: آثار رسیده به جشنواره ملی جلوه های فرهنگ رضوی در رسانه ها از تاریخ 30 تیر 94 لغایت 10 تیر 95 منتشر شده اند. همچنین آثار مربوط به بخش شعر توسط شاعران از سراسر کشور به دبیرخانه ارسال شد.

این مسئول فرهنگی با بیان اینکه آثار در 6 رشته «تیتر»، «سرمقاله و یادداشت»، «خبر»، «گزارش»، «مصاحبه» و «مقاله» داوری شدند، خاطرنشان کرد: 67 اثر در بخش سرمقاله و یادداشت، 178 اثر در بخش خبر، 391 اثر در بخش تیتر، 216 اثر در بخش عکس، 18 اثر در بخش رادیو و تلویزیون، 286 اثر در بخش شعر به دبیرخانه جشنواره مذکور ارسال شد. همچنین آثار ارسالی در بخش رادیو و تلویزیون، عکس و شعر به صورت ویژه مورد بررسی قرار گرفت.

فاضلی با اشاره به دریافت آثار از طریق سامانه ثبت ‌نام الکترونیکی جشنواره، عنوان کرد: جلسات اتاق فکر جشنواره ملی جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه ها به میزبانی گیلان با حضور اساتید حوزه و دانشگاه و صاحب نظران در حوزه رسانه همزمان با فراخوان جشنواره مذکور در آبان 95 برگزار شد.

وی از استقبال گسترده اصحاب رسانه و اهالی فرهنگ و هنر گیلان از جشنواره مذکور خبر داد و گفت: داوری آثار توسط کارشناسان ملی منتخب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفت.

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه 14 استان در جشنواره جلوه های فرهنگ رضوی در رسانه ها حضور داشتند، متذکر شد: 11 نشریه سراسری، 43 نشریه محلی، 11 خبرگزاری، 9 پایگاه خبری و 6 مرکز صدا و سیما آثار مرتبط خود را به دبیرخانه ارسال کردند. آثار برتر نیز مربوط به 10 نشریه، چهار خبرگزاری، یک پایگاه خبری و دو مرکز صدا و سیمای استانی است.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil