چهارشنبه 26 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : سیدرضا علوی زمیدانی، کارگزار روابط عمومی ضمن تبریک دهه کرامت، اظهار کرد: منابع درآمدی همواره از دغدغه های تیم مدیریت شهری یک شهر بوده که در صورت تحقق پیش بینی های شان در برنامه بودجه، می توانند هزینه های لازم را انجام دهند.

وی با بیان اینکه از جمله منبع درآمدی، حضور گردشگران محلی، ملی و بین المللی در یک شهر می‌باشد که فرصتی است زنجیره اقتصاد شهری را به گردش درآورد، افزود: امروزه بعضی از کشورها از جمله مالزی منابع درآمدی خود را بر اساس توسعه گردشگری تامین می کنند و حتی نقل است یکی از روسای جمهور این کشور طی سفری در 40 سال گذشته به شهر اصفهان، آرزو می کند کشورش روزی مانند اصفهان شود لذا نعمت های خدادادی طبیعی مانند کوه، دریا، سرسبزی، تالاب و ... فرصتهای گردشگری هستند که اگر زیرساختهایی مانند هتل، رستوران، مراکز فرهنگی، تفریحی و ورزشی در یک شهر و شهرستان بیشتر بشود بدون شک درآمد شهر و شهروندان را مضاعف خواهد کرد.

علوی گفت: متاسفانه مشاهده می شود به علل متعدد از جمله نگاه اقتصادی نداشتن،زیرساخت های متعدد گردشگری در شهرمان فراهم نشده است مثلا وقتی به هتل نیمه ساخت روبروی فرودگاه سردار جنگل رشت خیره می شوید می بینید بلاتکلیفی این هتل که میلیارد ها تومان از بیت المال هزینه شده است سالهاست که انسان را زجر می دهد و یا در وردی فومن به رشت تالاب عینک که می تواند مسافرهای زیادی را برای تفریح تجمیع نماید و درآمدهای پایدار شهرداری این شهر را بیشتر کند در هاله ای از ابهام گذاشته است.

وی با بیان اینکه جنگل سراوان که می تواند گردشگران زیادی را به خود جذب کند و منابع درآمدی فراوانی را به این شهر تزریق کند متاسفانه محل تجمع زباله ها که محیط زیست ما را تهدید می کند، شده است، تصریح کرد: آیا بهتر نبود به جای بگومگو های بی اساس، زیرساخت های منابع درآمدی شهر را که مصداق بارز اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است فراهم می کردیم؟

این فعال رسانه‌ای بیان کرد: آیا بهتر نبود به جای خط و نشان کشیدن های بی منطق،از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه زیرساخت های شهرمان استفاده می کردیم و در آن صورت فرهنگ غنی اسلامی را عملا با افزایش مراکز فرهنگی بیشتر می کردیم؟

علوی ادامه داد: مگر می شود بدون تفکر و اندیشه در متون اسلامی و بدون استفاده از کارشناسان فرهنگی عالم و سالم، توسعه فرهنگی را که زیربنای توسعه همه جانبه است و انقلاب اسلامی بر اساس آن فرهنگ غنی شکل گرفته است محقق نماییم؟

وی تاکید کرد: امیدوارم تیم مدیریت شهری و همه دست اندرکاران گردشگری شهرمان با کمک از ظرفیت بخش خصوصی، شرایطی را برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری شهرمان فراهم کنند و برای یکبار هم شده از خود بگذرند و منافع عام را به مصالح خاص ترجیح دهند و بدانند نگهداری شهر با دعوا محقق نخواهد شد چرا که اگر بخش خصوصی ثبات مدیریتی و تصمیم گیری را در تیم مدیریت شهری نبیند بلاشک  در شهر های دیگر سرمایه گذاری خواهد کرد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil