یکشنبه 26 خرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل یک مقام محلی ترکیه اعلام کرد که یک مین در مسیر حرکت قطار مسافربری آنکارا به تهران منفجر شده است. به گفته این مقام ترکیه‌ای این انفجار که درپی آن به هیچ یک از مسافران قطار آسیبی وارد نشد به احتمال بسیار زیاد توسط گروه پ‌ک‌ک صورت گرفته است.

سلیم کوسگر، فرماندار بینگول به خبرگزاری آناتولی گفت که این قطار درحال حرکت بین منطقه گنج در شرق بینگول بود که هدف حمله شبه‌نظامیان پ‌ک‌ک قرار گرفت.

این بمب که در مسیر حرکت قطار تعبیه شده بود از راه دور منفجر شد و در اثر انفجار آن به تعدادی از واگن‌های قطار آسیب رسید اما قطار موفق شد به حرکت خود در مسیر ادامه دهد.

فرماندار کوسگر اعلام کرد که درپی این حادثه به هیچ یک از مسافران آسیبی وارد نشد.

طی روزهای اخیر درگیری‌ها میان ارتش ترکیه و شبه‌نظامیان پ‌ک‌ک تشدید شده است. امروز همچنین رسانه‌های خبری ترکیه اعلام کردند که در جریان آخرین درگیری بین نیروهای نظامی ترکیه و شبه‌نظامیان وابسته به حزب کارگران کردستان دو سرباز ارتش این کشور جان خود را از دست دادند.

مقامات ارتش ترکیه اعلام کرده‌اند که این حمله در منطقه جنوب شرقی کشور در استان شیرناک انجام گرفته است. ستاد مشترک ارتش ترکیه مسؤولیت حمله را متوجه گروه پ‌ک‌ک کرده است.

دفتر ستاد مشترک ارتش ترکیه نیز اعلام کرد در این حمله که ساعت ۰۹:۱۰ به وقت محلی صورت گرفت یک افسر و دو سربازی که از یک کاروان نظامی حفاظت می‌کردند هدف قرار گرفته و کشته شدند.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil