سه شنبه 1 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : حجت‌الاسلام ربیعی، مسئول امور روحانیون سپاه قدس گیلان در دوره یکروزه «تربیت تعالی» ویژه کارکنان بانک مهر اقتصاد استان گیلان که با محوریت اخلاق اسلامی، احکام مالی و بانکداری اسلامی بدون ربا و مسائل اعتقادی «شوق انتظار و نهضت انتظار» و مباحث سیاسی در سالن اجتماعات این بانک برگزار شد، اظهار کرد: در بانکداری اسلامی بایدها و نبایدها از دیدگاه اسلام مورد توجه قرار می‌گیرد که تمام معاملات بانکی باید بر این اساس اجرا شود.

وی افزود: وسوسه‌ها و دام‌های شیطان در زمینه‌های مادیات دنیوی همواره همچون دام در سر راه انسان‌ها قرار داده شده که تنها راه فرار از این دام‌های شیطانی توکل بر خدا و توسل برائمه است.

مسئول امور روحانیون سپاه قدس گیلان بانک مهر اقتصاد را به عنوان یک بانک نمونه دانست و گفت: با توجه به اینکه کارکنان این بانک فرزندان انقلاب و نیروهای ارزشی نظام هستند هرگز بخود اجازه نخواهند داد پول حرام در جامعه رواج یابند.

حجت‌الاسلام ربیعی تصریح کرد: با توجه به ارزشی بودن مجموعه بانک مهر اقتصاد همه باید مواظب توطئه‌های برخی افراد در جهت تخریب این مجموعه باشند و اجازه ندهند برخی افراد سودجو که قصد تخریب و خدشه وارد کردن بر پیکره این مجموعه را دارند در آن نفوذ کنند .

وی با ذکر حدیثی از حضرت علی(ع) مبنی بر اینکه «مواظب باشید در معاملات گرفتار حرام نشوید»، ادامه داد: ائمه همواره بر دوری انسان ازمعاملات ربوی و حرام توصیه می‌کردند و از تاثیر لقمه حرام بر زندگی، انسان‌ها را روشن می‌کردند.

این مقام مسئول بیان کرد: مسلمانان باید در فعالیت‌های اقتصادی هوشیارانه عمل کنند تا دچار لغزش و اشتباه نشوند و با لقمه حرام آینده فرزندان خود را تباه نسازند.

مسئول امور روحانیون سپاه قدس گیلان با بیان اینکه متاسفانه  امروز برخی‌ها دنبال رانت و فساد هستند، اضافه کرد: این در حالی است که بانک مهر اقتصاد به سمت اهداف اسلامی برنامه ریزی می‌کند و در راستای اهداف دین اسلام و نظام قدم بر می‌دارد.

حجت‌الاسلام ربیعی ادامه داد: ساخت تنها راه نجات از ربا و درآمدهای ناسالم و حرام آشنایی به مبانی دین اسلام و منویات رهبری است که به عنوان چراغ هدایت انسان را از کجروی مالی دور نگه می‌دارد و راه راست را به انسان نشان می‌دهد.

این مقام مسئول افزود: دین اسلام دین تکامل است و اقتصاد اسلامی یکی از راه‌های رسیدن به تکامل است و کسب در آمد خارج از اصول اسلامی برکت الهی ندارد و انسان را به باطل هدایت می‌کند .

مسئول امور روحانیون سپاه قدس گیلان به ارتباط تنگاتنگ اقتصاد مقاومتی و بانکداری اسلامی اشاره کرد و گفت: اگر اقتصاد مقاومتی بدرستی اجرا شود بسیاری از مشکلات اقتصادی حل می‌شود و بانکداری اسلامی کاملا نمودار می‌کند.

حجت‌الاسلام ربیعی تصریح کرد: بسیاری از بانک‌ها در حالیکه باید اقتصاد جامعه را رونق ببخشند و دغدغه مردم را کم کنند به فکر سود بیشتر هستند که این کار ضربه به اسلام است.

وی به رابطه مستقیم بانکداری اسلامی و تقویت انقلابی اشاره و تصریح کرد: بانک‌هایی که در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی و بانکداری اسلامی تلاش می‌کنند باید شناخته شوند و به عنوان یک الگو باقی بمانند و مردم با خدمات و فعالیت‌های این بانک آشنایی کامل داشته باشند .

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام کیماسی از کارشناسان حوزه نمایندگی سپاه قدس گیلان گفت: روش زندگی ما به عنوان یک مسلمان باید برگرفته از زندگی اهل بیت باشد و ساده زیست باشیم تا وسوسه‌ها و تعلقات دنیوی ما را فریب ندهد.

وی پاک و با تقوا بودن را یکی از شرایط منتظران مهدی (عج) عنوان کرد و افزود: نباید تعلقات دنیوی کار کند که جز منتظران آن حضرت قرار نگیریم.

حجت‌الاسلام کیماسی گفت: ارمغان ظهور زیاد است اما دغدغه‌های دنیوی مانع رسیدن به آن می‌شود؛ امروز استکبار با توطئه قصد ضربه زدن به انقلاب را دارند؛ تنها راه نجات ما از استکبار توسل به امام زمان(عج) و پیروی از ولایت فقیه است .

در ادامه این مراسم سردار علیزاده از رزمندگان 8 سال و فرمانده اسبق سپاه قدس گیلان بصریت عمومی  را رمز موفقیت مردم دانست و ادامه داد: جامعه امروزی نیاز به تحول بصیرتی است تا با توطئه‌های غرب و شرق آشنا شویم و دسیسه‌های آنها را خنثی کنیم.

سردار علیزاده با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم فرهنگ‌های غربی در کشور ما نفوذ کند چراکه فرهنگ اسلام  غنی‌ترین فرهنگ جهانی است، افزود: نعمت ولایت در طول 36 سال انقلاب همواره نجات بخش ما بوده است و تا زمانیکه پیروی ولایت باشیم هیچ خطری متوجه انقلاب نخواهد شد.

وی پنج اصل، انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، کشور اسلامی، تمدن اسلامی را رکن پشرفت انقلاب عنوان کرد و گفت: باید دولتی بسازیم که با آرمان اسلامی اقتصاد جامعه را هدایت کند و فعالیت‌های ما مبنی بر الگوی اسلامی باشد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil