سه شنبه 1 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : سید محمد احمدی در جلسه مشترک کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌های لاهیجان و سیاهکل با موضوع آمایش سرزمینی، اظهار کرد: هدف از تشکیل این جلسات این است که برنامه‌ها و موضوعات مختلف در شهرستان‌ها توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ارائه شود تا بتوانیم از فرصت‌ها و نقطه‌نظرات مدیران شهرستانی استفاده کنیم.

وی آمایش سرزمین را یک ارزیابی نظام‌مند از عوامل طبیعی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و... به جهت کمک به بهره‌برداران عنوان کرد و افزود: آمایش سرزمین یکی از شاخصه‌های مهم در امر توسعه است.

فرماندار شهرستان لاهیجان با بیان اینکه برنامه آمایش سرزمین توسط مقام معظم رهبری در سال 90 در سیاست‌های کلی نظام ابلاغ شد، تصریح کرد: شاید یکی از عواملی که تاکنون نتوانسته‌ایم توفیق قابل توجه‌ای در برنامه‌های توسعه‌ای خودمان حاصل کنیم، عدم وجود اطلاعات و شاخص‌های درست از توسعه است لذادر برنامه پنجم توسعه نیز شاهد مواردی از این سیاست‌ها هستیم.

این مقام مسئول ادامه داد: ما باید اطلاعاتمان درخصوص شاخص‌ها را اصلاح کنیم و اصلاح این داده‌ها همت مدیران را می‌طلبد؛ چراکه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی براساس اطلاعات‌ ما  شاخص‌ها را تدوین می‌کند. مهمترین دلیل عدم توازن در بودجه، همین عدم اصلاح اطلاعات آمایش سرزمین است که یک عزم جدی را می‌طلبد.

وی با اشاره به اینکه 58 درصد جمعیت شهرستان لاهیجان، جمعیت شهری و 42 درصد آن نیز جمعیت روستایی است، تصریح کرد: بخش کشاورزی، گردشگری و صنعت سه موضوع مهمی هستند که در آمایش سرزمین باید به آن توجه ویژه‌ای شود و همچنین می‌بایست در رابطه با موضوع زیرساخت‌ها کارهای کارشناسی انجام شود تا بتوانیم در مسیر توسعه قدم برداریم.

احمدی اضافه کرد: منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان بالغ بر 120 هکتار می‌باشد و به عنوان یک فرصت بسیار ارزشمند برای شهرستان محسوب می‌شود. متاسفانه مشکلاتی در این رابطه وجود دارد که با توجه به اهمین موضوع پیگیر آن هستیم تا حل گردد.

فرماندار لاهیجان گفت: امیدواریم تا در این آمایش بتوانیم در بحث برنج که قطب کشاورزی شهرستان محسوب می‌شود به بهره‌برداری‌های لازم برسیم. امیدواریم با تلاش و جدیت و همچنین جمع‌آوری اطلاعات کافی براساس اصل توازن بتوانیم در مسیر توسعه کشور و شهرستان لاهیجان گام برداریم.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil