سه شنبه 1 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : محمدحسین احمدی، مدیر امور شعب بانک قرض‌الحسنه رسالت گیلان امروز در نشست با خبرنگاران، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار، اظهار کرد: رسانه و قلم جهت آگاه سازی جامعه متحمل زحمات بسیاری می‌شوند و قلمشان راهگشای بسیاری از امور است.

وی با بیان اینکه قرض‌الحسنه معامله با خداست، افزود: بانک قرض‌الحسنه رسالت در ابتدا فعالیت خود را از سال 76 با عنوان صندوق قرض‌الحسنه آغاز کرد و سپس از سال 91 با مجوز رسمی از بانک مرکزی به عنوان اولین و تنها بانک خصوصی با تخصص قرض‌الحسنه در نظام بانکی کشور شروع به ارائه خدمت کرد.

احمدی با اشاره به اینکه در استان گیلان 100 هزار نفر از خدمات و تسهیلات بانک قرض‌الحسنه رسالت بهره‌مند می‌شوند، گفت: خوشبختانه بانک قرض‌الحسنه رسالت در گیلان از سال 91 توانسته بالغ بر 110 هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه‌ای به مشتریان خود پرداخت کند.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین هدف بانک قرض‌الحسنه رسالت ترویج و اشاعه فرهنگ قرض‌الحسنه در بین مردم است، تصریح کرد: بانک قرض‌الحسنه رسالت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، تسهیلات خود را با کارمزد 2 درصد اعطا می‌کند که این امر توانسته بخشی از مشکلات کارآفرینان خرد را برطرف نماید.

مدیر امور شعب بانک قرض‌الحسنه رسالت گیلان با بیان اینکه در این بانک هیچ سپرده کوتاه مدت یا بلندمدت نداریم، ادامه داد: تمام خدمات بانکی و سامانه‌های الکترونیکی در بانک قرض‌الحسنه رسالت وجود دارد و تنها تفاوت بازر این بانک با دیگر بانک‌ها، قرض‌الحسنه و اجتماعی بودن آن است.

احمدی با بیان اینکه سقف وام در بانک قرض الحسنه رسالت تا 20 میلیون تومان است، تصریح کرد: باز پرداخت تسهیلات از 10 ماه تا 60 است. البته تسهیلاتی که ما می‌توانیم در اختیار مشتریان بگذاریم با کارمزد 2 تا 4 درصد است ولی به همان کارمزد 2 درصد اکتفا کردیم.

وی با بیان اینکه بانک قرض‌الحسنه رسالت علاوه بر سه شعبه موجود در رشت، در شهرستان‌های لاهیجان، صومعه‌سرا، تالش و بندرانزلی هم شعبه دارد، ادامه داد: از دیگر ویژگی‌های بانک قرض‌الحسنه رسالت، اجرای طرح بانکداری اجتماعی بوده زیرا با اجرای این طرح درصدد است تا حضور و مراجعه فیزیکی به شعب را کاهش دهد و همچنین دسترسی همگان برای بهره‌مندی از خدمات این بانک را تسهیل نماید، طرح بانکداری اجتماعی با خدماتی نوین و بدون حضور در شعب، حدود دو ماه است که در گیلان اجرا می‌شود.

احمدی با بیان اینکه 60 نفر در شعب بانک قرض‌الحسنه رسالت در استان گیلان مشغول به خدمت‌رسانی هستند، اضافه کرد: ضمانت در بانک قرض‌الحسنه رسالت بر اساس آیین‌نامه‌های جاری و شرایط مشتری انتخاب می‌شود.

مدیر امور شعب بانک قرض‌الحسنه رسالت گیلان تاکید کرد: مشکلاتی که در نظام بانکی جامعه ایجاد شده به دلیل فاصله گرفتن از فرهنگ قرض‌الحسنه است زیرا بانک‌های قرض‌الحسنه در کشور راهگشای اقشار نیازمند هستند و می‌توانند به توسعه مشاغل خانگی کمک قابل توجهی کنند.

وی با بیان اینکه در بعضی مواقع شعب بانک قرض‌الحسنه در کشور در راستای پرداخت تسهیلات به صورت شبکه‌ای همدیگر را همپوشانی‌ می‌کنند، خاطرنشان کرد: سال گذشته 72 هزار میلیارد ریال به مددجویان کمیته امداد تسهیلات پرداخت کردیم؛ بر اساس ضوابط بانک‌های قرض‌الحسنه، این نوع بانک‌ها اجازه سرمایه‌گذاری در هیچ کجا را ندارند و درآمد و هزینه‌های جاری‌شان هم از طریق دریافت کارمزد 2 درصدی تامین می‌شود.

 

 نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil