یکشنبه 26 خرداد 1398

شنیدیم که فدراسیون مکزیک میگل هررا را بواسطه ضرب و شتم یک خبرنگار از کار برکنار کرد در حالی که این عنصر نامطلوب تنها یک سیلی ناقابل بربناگوش خبرنکار نهاده بود .

از آن سو جالب تر آنکه رییس فدراسیون مکزیک برکنار ی مربی قهرمان کونکاکاف را اگر چه سخت دانسته اما گفته که اخلاق و حفظ ارزش هامهم تر از هر نتیجه ای است .

دسیو دی ماریا در ادامه برای دلداری هررا از درک موضوع توسط این مربی ارزشمند خبر داده و افزوده که ما با این رفتار ناشایست هررا نمی توانستیم همکاری مان را ادامه دهیم.

حالا برای اینکه لذت شما بیشتر شود یکی دو تا از تحرکات اخلاق محور مسئولان خودمان را یادآوری می کنیم تا دریابیم که علل بروز و ترویج این همه فساد اداری وتولید فرهنگ رانت و زیر و رومیزی های فزاینده در جامعه اسلامی امان  از کجاها سرچشمه می گیرد .

هر چند بسیاری از این مفسده های موجود را جمعی از مسئولان به فرهنگ جامعه و فراهم نبودن بسترهای فرهنگی در جامعه می دانند و احتمال برخورد را به احتمال بروز تنش و بحران های احتمالی مرتبط می دانند ،اما همه می دانیم که اینها بهانه هایی بیش برای ماندن بیشتر در قدرت نیست .

همین پارسال چند تا بازیکن در رده های ملی و باشگاهی به داورو خبرنگار توهین کردند و آب از آب تکان نخورد و یا کرار جاسم عراقی چند باردر استادیوم های مملواز جمعیت به داور و تماشاگر توهین کرد ؟!.

از این کارهای زشت تا بخواهی در لیگ یک دو توسط بازیکنان ، مربیان و مدیران عامل باشگاهها بروز می کند که با محرمیت های چند جلسه ای سر و ته اش را بهم می اورند.

حالا به نظر شما ایا ایراد کار در دین است ، در قانون است ، یا درتفسیر این دواست و یا در پدر سوختگی برخی مسئولان است که از فضای موجود جامعه و نگرش ها و دلبستگی های مردم سو استفاده می کنند .

اینکه رسانه و برخی مسئولان با مصاحبه ها ویا جمع کردن چند آدم در توجیه کارهایشان ادعا کنند که مردم این نگرش را در این موضوع دارند و خواست عمومی این است، بواقع یک پدر سوختگی آشکار دیگردر به تاخیر انداختن عدالت و حاکم کردن راستی و صداقت در گفتار و عمل است که دی ماریا رییس فدراسیون مکزیک به آن پرداخته است.

اگر که جامعه اسلامی است و یا می خواهد در مسیر اسلامی شدن حرکت کند باید از یه جاهایی کارها را بسامان کند ، چرا که تاخیر بیشتر از 36 سال بیشتر و بیشتر اعتماد مردم به حاکمیت را سلب خواهد کرد .

بنظرمی رسد عده ای نمی خواهند از دین و آرمان های آن چیزی بیاموزند، لذا اگر که می خواهیم جامعه بسامان شود اول قدم آنکه حداقل از قانونی که نوشته ایم پیروی کنیم و به آن شاخ بال اضافه نکنیم . 

 ما این توصیه وهشدار را از خودمان در کردیم و انتظار داریم صداقت در گفتارمان چماق نشود و بر سرمان نخورد وبعدهم منصفانی پیدا شوند وبرای تزاید لذت در بین مردم از امثال دی ماریا بیاموزند .

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil