سه شنبه 1 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل: حسین حقیقی، مدیرکل امور مالیاتی گیلان با بیان اینکه مالیات سالم ترین منبع مالی برای سرمایه گذاری های زیربنایی در کشور و عاملی مهمی جهت تنظیم اقتصاد جامعه است، اظهار کرد: افزایش تامین هزینه های دولت از منبع مالیات در سال های اخیر بیانگر تحول، رشد و پویایی در نظام مالیاتی است.

مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان با اشاره به تغییر قانون مالیات های مستقیم و طرح جامع مالیاتی، افزود: اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم و اجرایی شدن پروژه بزرگ طرح جامع مالیاتی از اساسی ترین و اثرگذارترین اقدامات سازمان امور مالیاتی کشور در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی  و در جهت تحول نظام اقتصادی طی سال های اخیر می باشد.

این مقام مسئول اضافه کرد: این اقدامات حاکی از ظرفیت ها و قابلیت های بالای موجود در نظام مالیاتی کشور بوده که مطمئنا قابل توسعه و گسترش می باشد.

وی در ادامه از بخشودگی جرایم مودیان مالیاتی تا پایان شهریورماه خبر داد و بیان کرد: با توجه به وضعيت اقتصادی و به منظور حمايت از توليد و تکريم موديان مالياتی در کنار اجرای ماده 191 قانون ماليات های مستقيم، در صورتی که هر یک از موديان نسبت به پرداخت بدهی مالياتی قطعی شده هر يک از عملکرد سال يا دوره های مالياتی خود در شش ماهه اول سال 1395 اقدام نمايند، با ارايه درخواست بخشودگی جرايم و رعايت مقررات مربوط، می توانند از بخشودگی جرايم متعلقه قابل بخشش بهره مند گردند.

حقیقی فرهنگ سازی مالیاتی را از عوامل مهم دستیابی به درآمدهای پایدار مالیاتی دانست و خاطرنشان کرد: فرهنگ سازی در امور مالیاتی باید مستمر، به موقع و کافی باشد؛ در حقیقت می توان گفت که افزایش  انگیزه های فرهنگی در اخذ مالیات همسطح کنترل های قانونی در دستیابی به هدف کاهش فرار مالیاتی و افزایش تحقق درآمدهای پایدار مالیاتی نقش بسزایی دارد.

وی همچنین بر اهمیت تعامل دو سویه مودیان و سازمان امور مالیاتی تاکید کرد و یادآور شد: با عتمادسازی بین مودیان و ماموران مالیاتی که نتیجه افزایش آگاهی مودیان از قوانین است، شفافیت سازی فرایندهای کاری انجام می پذیرد.

مدیرکل امور مالیاتی با بیان اینکه اعتمادسازی جز با یک مشارکت عمومی در باور جامعه نسبت به پرداخت مالیات میسر نمی شود، عنوان کرد: با ارتقای سطح آگاهی مودیان از چرخه مثبت مالیات از زمان پرداخت تا نهایتا مصرف آن تمایل به پرداخت مالیات بیشتر می شود و مطمئنا نظام مالیاتی موفق تری خواهیم داشت.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil