سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل: حجت‌الاسلام والمسلمین حمیدرضا کریمی، با اشاره به اینکه این شهرستان دارای 208 بقعه متبرکه است، اظهار کرد: به غیر از این بقاع، 48 بقعه دیگر در رشت وجود دارد که مورد تأیید ما نیست.

وی برخی از بقاع مذکور را تازه تاسیس خواند و گفت: با هر گونه بقعه‌سازی برای جلب نظر مردم برخورد می‌شود و شناسایی بقاع تقبلی در حال انجام است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رشت مهم‌ترین بقاع شاخص این شهرستان را بقعه فاطمه اخری، امامزاده هاشم، دانای علی و... عنوان کرد و افزود: بقاع متبرکه و امامزادگان دارای شجره‌نامه است.

وی در ادامه به اجرای طرح نشاط معنوی در بقاع رشت اشاره کرد و یادآور شد: این طرح در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان در بقاع متبرکه شهرستان در حال اجرا است.

کریمی برپایی خیمه‌های معرفت را از برنامه‌های مهم طرح نشاط معنوی ذکر کرد و یادآور شد: خیمه‌های معرفت دارای بخش‌های مختلف در حوزه خانواده، کودک و نوجوانان و... است.

وی با اشاره به اینکه طرح نشاط معنوی با برگزاری اختتامیه در تاریخ سوم شهریور ماه امسال پایان می‌یابد، خاطرنشان کرد: امسال طرح نشاط معنوی در 37 بقعه متبرکه رشت و پنج بخش اطراف این شهرستان در حال برگزاری است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رشت از برگزاری مسابقات قرآن کشوری در گیلان طی سال جاری خبر داد و یادآور شد: امیدواریم میزبان شایسته‌ای برای برگزاری مسابقات قرآنی باشیم.

 

 

فارس

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil