جمعه 28 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : حجت الاسلام کاظم حافظ نیا جمعه شب در مراسم شب شهادت امام جعفر صادق (ع) در محل مسجد عباسیه افزود: دوران 34 ساله امامت حضرت امام صادق (ع) با 12 خلیفه همراه بوده است.
وی با اشاره به اینکه حضرت امام صادق (ع) در طول دوران امامت خود مردم را دعوت به ولایت پذیری می کرد ، ادامه داد: آن امام همام در طول عمر بابرکت خود لحظه ای از فکر خدمت صادقانه به دین اسلام غافل نبود و همواره پیروان خود را به نیکی و صداقت دعوت می کرد.
حجت الاسلام حافظ نیا اضافه کرد: آن زمانی که چندین خلیفه از جمله خلفای بنی عباس و بنی امیه درگیر به دست آوردن حکومت بودند ، حضرت امام جعفر صادق (ع) با توجه به موقعیت پیش آمده نهایت تلاش خود را در جهت بارور کردن دین اسلام و رشد مذهب شیعه انجام داد.
وی ترویج علوم انسانی ، اسلامی و تجربی را از جمله خدمات شایان توجه امام به اسلام و مسلمانان عنوان کرد و گفت: تربیت و پرورش چهار هزار شاگرد که همگی از استوانه های علمی زمان خود بودند از جمله افتخارات فراموش ناشدنی ششمین اختر تابناک امامت و ولایت بود.
حجت الاسلام حافظ نیا با اشاره به اینکه همه ما باید رشد سریع و چشمگیر مذهب تشیع را مدیون امام صادق (ع) بدانیم ، اظهار کرد: امام صادق فقیه دانایی بودند که در زمان خود یک جهاد علمی و دینی را دادند تا جهان اسلام از سرچشمه برکت و رحمت معارف الهی برخوردار شوند.
وی در ادامه عزداری و سوگواری در رثای شهادت امام صادق (ع) را وظیفه تک تک شیعیان و پیروان حقیقی آن امام بزرگوار ذکر کرد و افزود: بنا به تاکیدات و سفارشات بزرگان و مراجع تقلید روز شهادت امام صادق (ع) باید به عاشورایی دیگر تبدیل شود تا مومنان باشکوه وصف ناپذیری به عزاداری و سوگواری بپردازند.
وی تاکید کرد: پیروان مکتب تشیع باید با رفتار درست و سنجیده خود و عمل به سفارشات امام صادق (ع) پرچم این نهضت را به صاحب اصلی خود حضرت امام زمان (عج) بسپارند.
مداحی ، ذکر مصیبت و سینه زنی در رثای شهادت امام جعفر صادق (ع) با حضور عاشقان آن حضرت از دیگر بخش های این آیین معنوی بود.
شهرستان آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع است.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil