چهارشنبه 26 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : حجت الاسلام سید حسین گلمیرزاده با اشاره به اینکه امام صادق (ع) ادامه دهنده راه امام محمد باقر (ع) بود، افزود: جامعه علمی امروز، مدیون مکتب امام محمد باقر (ع) و امام صادق(ع) است و مکتب این ائمه بزرگوار و انسان ساز، مکتبی پویا و زنده است که می تواند پاسخگوی نیازهای مادی و معنوی مردم و جامعه باشد.
وی به تربیت چهار هزار شاگرد از سوی امام صادق اشاره و اظهار کرد: این شاگردان، با بهره گیری از آیات نورانی قرآن، توانستند چهره واقعی ارزش های دینی و اسلامی را به مردم معرفی کنند.
این کارشناس مذهبی اضافه کرد: امام صادق (ع) شاگردانش را برای دفاع از ارزش های اسلامی به نقاط مختلفی که مورد نیاز بود، اعزام می کرد.
حجت الاسلام گلمیرزاده با بیان اینکه امام صادق (ع) با تربیت این شاگردان توانست اسلام حقیقی را از غیرحقیقی مشخص کند، گفت: ویژگی های شاگردان آن حضرت، تلاش مستمر در کنار تقوا و خدامحوری بود که با استفاده از آیات و روایات، توانستند چهره واقعی اسلام ناب محمدی را به مردم معرفی و اسلام واقعی و غیرواقعی را بازشناسانند.
امام جعفر صادق (ع) در بیست و پنجم شوال سال 148 هجری قمری در سن 65 سالگی، به دستور منصور دوانیقی خلیفه ستمگر عباسی به وسیله سمی که به آن بزرگوار خوراندند، به شهادت رسید.
امروز (شنبه نهم مردادماه) سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) است.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil