جمعه 28 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : ذبیح‌الله نیکفر، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت نرخ‌گذاری در عرصه گردشگری داخلی خصوصا برگزاری تورهای مختلف، اظهار کرد: متأسفانه بر نحوه ارائه خدمات و امکانات به گردشگران نظارت کافی نمی‌شود و به همین دلیل برخی از نرخ‌های این بخش، روز به روز در حال افزایش است.

وی با اشاره به اینکه نهادهای مسئول باید بر بخش‌های ارائه‌دهنده خدمات گردشگری، بادقت نظارت لازم را داشته باشند، افزود: به عنوان مثال زمانی که تعطیلات نوروز یا سایر مناسبت‌هایی که تعطیلی چند روزه را رقم می‌زند فرا می‌رسد شاهد افزایش غیرمنطقی قیمت‌ تورها و هتل‌ها هستیم که این امر به اقتصاد و رونق بخش گردشگری داخلی آسیب می‌زند.

نیکفر با بیان اینکه هزینه گردشگری در کشورمان گران‌تر از هزینه گردشگری خارج از کشور است، گفت: متاسفانه هزینه تمام‌شده خدمات گردشگری داخلی بیش از هزینه واقعی در این حوزه است و همین امر موجب مقایسه هزینه سفر داخلی با سفر به کشورهای خارجی می‌شود.

سخنگوی فراکسیون صنایع دستی و گردشگری مجلس دهم ضمن تاکید بر اینکه فعالان عرصه گردشگری موجب می‌شوند مردم به سمت سفر خارج از کشور و دیدن جاذبه‌های سیار کشورها سوق یابند، ادامه داد: به عنوان مثال با کمی بررسی می‌توان مشاهده کرد که هزینه سفر از پایتخت به شیراز با امکانات مطلوب، گرانتر از هزینه سفر به کشورهای اطراف حوزه دریای خزر است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی افزود: آماده‌سازی زیرساخت‌های گردشگری می‌تواند کمک شایانی به کاهش هزینه گردشگری کند و این موضوع بر هزینه تمام‌شده خدمات نیز تاثیر خواهد گذاشت.

وی با اشاره به اینکه مسئولان مربوطه باید نسبت به رفع این موضوع اقدام جدی انجام دهند، خاطرنشان کرد: اتخاذ سیاست‌هایی که موجب کاهش هزینه گردشگری و رونق اقتصاد این بخش می‌شود، امری ضروری است.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil