شنبه 29 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :آیت الله زین العابدین قربانی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، با اشاره به شرایط سخت حاکم بر جامعه اسلامی برای تبلیغ و بیان حقایق دین توسط ائمه(ع)، اظهار کرد: در شرایط آن زمان اجازه بیان احادیث پیامبر را به امامان‌(ع) نمی‌دادند.

وی با بیان اینکه بعد از پیامبر(ص)، امام علی(ع) 25 سال خانه نشین شد، افزود: براساس روایات، امام علی(ع) اعلم ائمه است، زیرا با سرچشمه وحی پیامبر ارتباط داشت. در چهار سال حاکمیت امام علی(ع) برکات زیادی نظیر نهج‌البلاغه و 11 هزار کلمه قصار از ایشان به یادگار مانده و لذا اگر تمام این مدت را حکومت می‌کرد، دریایی از معارف و اخلاق و علوم را به یادگار می‌گذاشت.

امام جمعه رشت دوران امامت امام حسن(ع) را تداوم شرایط خفقان برای ائمه(ع) دانست و تصریح کرد: امام حسین(ع) نیز شرایط سختی را گذراند، اما پس از شهادت ایشان حقایق و معارف دین به وسیله نواها و دعاهای امام سجاد(ع) به مردم رسانده شد لذا موج خون خواهی امام حسین(ع) به راه افتاد. در تاریخ حدود 400 الی 500 حدیث از امام سجاد(ع) باقی مانده است.

این کارشناس دینی امام محمدباقر(ع) را موسس دانشگاه مدینه دانست و گفت: فساد بنی امیه موجب روی گرداندن مردم از آنها شده بود لذا امام پنجم(ع) از این فرصت استفاده کرد و به تربیت شاگردان مکتب اهل بیت(ع) و مذهب تشیع پرداخت. در واقع تا پیش از این دوران، شرایط برای بیان حقایق اسلام مهیا نبود. شاگردان امام باقر(ع) حدود 100 هزار حدیث از ایشان نقل کرده‌اند.

وی با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت رئیس مذهب شیعه، امام صادق(ع)، عنوان کرد: امام صادق(ع) بعد از پدر بزرگوارش 33 سال امامت کرد و توانست با تربیت 4 هزار شاگرد، قلمرو جهان اسلام را گسترده کند. از شاگردان امام صادق(ع) بیش از 6 هزار کتاب باقی مانده است.

آیت الله قربانی اهدای خون را یک عمل پسندیده دانست و متذکر شد: برخی حجامت می‌کنند و به اعتقاد بنده اکنون حجامت حرام است، زیرا با خون می‌توان افراد دیگر را نجات داد.

امام جمعه رشت روز میلاد حضرت معصومه(س) را روز دختر عنوان کرد و تصریح کرد: فرهنگ غربی باعث فروپاشی محیط خانواده می‌شود لذا دختران و زنان ما الگوهایی نظیر حضرت فاطمه(س) و حضرت معصومه(س) دارند بنابراین نباید از غرب الگو بگیرند.

وی با اشاره به فرارسیدن هفته حج، خاطرنشان کرد: آل سعود ملعون از حضور حجاج ایرانی در سرزمین وحی جلوگیری می کند. حکومت داعشی آل سعود باید منتظر انتقام خدا در به شهادت رساندن حجاج باشد. آل خلیفه در بحرین نیز راه آل سعود را می رود و وابسته استکبار است.

آیت الله قربانی افزود: رفتارهای آل سعود و آل خلیفه و حامیان منطقه‌ای و جهانی آنها هیچ‌گاه از خاطر دنیای اسلام نمی‌رود و جنایات آنان بدون پاسخ نمی‌ماند.

 

نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه از قوه مقننه خواست درباره میزان دریافتی ها قانون وضع کند و یادآور شد: بازرسان نظام اسلامی باید دقت بیشتری داشته باشند و به کسی اجازه ندهند که بیت المال را به جیب بزند. موضوع دریافتی های نجومی، موجب تبلیغات سوء دشمن علیه ما شده است.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil