سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل: دکتر نجفی، استاندار گیلان صبح امروز در آستانه نزدیک شدن به 17 مرداد روز خبرنگار در دیدار با اعضای جدید خانه مطبوعات با قدردانی از تلاش‌های سازنده اصحاب رسانه گیلان در مسیر پیشرفت و توسعه استان، اظهار کرد: باید تلاش کنیم از این فرصت خوب و سرمایه اجتماعی که در اصحاب رسانه و فرهنگ گیلان وجود دارد بیشتر استفاده کنیم .

وی با بیان اینکه پیوند بین دولت و ملت با اطلاع رسانی رسانه‌ها تقویت می‌شود، افزود: رسانه‌ها در غياب احزاب فراگير، نقش مهمی را در تعامل حاکمیت با مردم  برعهده دارند و بخشی از فعاليت احزاب بردوش رسانه‌ها است .

نجفی با بیان اینکه نقد حق رسانه‌ها است و باعث می‌شود مدیران به مسائل جامعه توجه بیشتر کنند، گفت: معدود نقدهای غیر دلسوزانه‌ای نیز وجود دارد، نباید انتظار داشته باشیم که همه از ما تعریف و تمجید بکنند و بنده از همه کسانی که از برنامه‌های ما حمایت و حتی نقد می‌کنند، تشکر می‌کنم .

وی با اشاره به در پیش بودن هفته دولت تصریح کرد: کارهای بزرگی در دولت به رغم محدودیت‌های اعتباری که حاصل تحریم‌ها و کاهش درآمدهای نفتی در سال‌های اخیر بود انجام شده است اما عده‌ای با عناد این دستاوردها را زیر سوال می‌برند در حالیکه عناد با دولت‌ها تضعیف نظام است.

استاندار گیلان راستگویی، امانتداری و رعایت اخلاق و احترام به مردم را از موارد مورد تاکید در گزارش مسئولان به مردم عنوان و بیان کرد: در تبلیغات به دروغ و عوام فریبی متوسل نمی شویم حتی اگر بیان حقایق و گزارش اقدامات انجام شده موجب نقد شود .

دکتر نجفی جمع جدید خانه مطبوعات را از افراد با تجربه با دیدگاه‌های متفاوت دانست و خاطرنشان کرد: قطعا توقعات و انتظارات خبرنگاران از شما بیشتر از دوره‌های قبل است که باید خواسته‌های بحق این قشر زحمتکش را محقق سازید و در این راه استانداری نیز پشتیبان شما است .

وی خاطرنشان کرد: خبرنگاران از اقشار آسیب پذیر هستند که شغل‌شان نیز پر مخاطره است باید به برنامه‌های حمایتی از خبرنگاران بویژه در بخش‌های رفاهی و آموزشی کمک کنیم.

استاندار گیلان همچنین از دستور برای افزایش بودجه مراسم روز خبرنگار خبر داد و گفت : کمیته برگزاری مراسم روز خبرنگار تلاش کند تا در تجلیل‌ها رعایت عدالت و انصاف انجام پذیرد.

دکتر نجفی با بیان اینکه رسانه‌های محلی به عنوان یکی از زیر ساخت‌های اساسی اطلاع رسانی در جامعه نقش مهمی در افزایش آگاهی و توسعه فرهنگ عمومی دارند، گفت: خوشبختانه در آثار خبرنگاران گیلانی بویژه در بین نسل جوان تحلیل‌ها خوبی دیده می‌شود که ظرفیت غنی جامعه رسانه‌ای استان را نشان می‌دهد.

گفتنی است، خرسندی، مدیرعامل و داداشی، رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات استان گیلان ضمن بیان برنامه‌های این خانه مطالبی را جهت برگزاری بهتر مراسم روز خبرنگار امسال ارائه دادند.
 

ایسنا

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil