شنبه 29 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :مهندس غلامعلی جعفرزاده در همایش «تبیین جایگاه بخش خصوصی در اقتصاد مقاومتی» که در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد، با اشاره به طولانی شدن بحث‌های نظری پیرامون اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد:‌ اقتصاد مقاومتی مقاوم‌سازی اقتصاد در مقابله با تکانه‌هاست.

وی تحریم را یکی از تکانه‌ها دانست و افزود:‌ نباید اجازه دهیم که اقتصاد ما تحت‌الشعاع تکانه‌ها قرار بگیرد.

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه سال 95، 950 هزار میلیارد تومان است،خاطرنشان کرد:‌ تعلق گرفتن 600 هزار میلیارد تومان از بودجه امسال به شرکت‌های دولتی، نشان‌دهنده حضور کمرنگ بخش خصوصی است.

جعفرزاده اقتصاد ایران را کاملا دولتی دانست و گفت: دنیا اقتصاد خود را مقاوم کرده است.حوزه بهداشت و درمان آمریکا به عنوان یکی از بهترین حوزه‌ها با 97 درصد خصوصی اداره می‌شود.

وی اضافه کرد:‌تا زمانی که بخش اعظمی از اقتصاد دولتی باشد، نمی‌توان انتظار مقاوم شدن اقتصاد داشت. دولت باید هدایت، حمایت و نظارت کند، اما بودجه شرکت‌های دولتی اجازه فعالیت به شرکت‌های خصوصی را نمی‌دهد لذا خرج بالا می‌رود.

نماینده رشت در مجلس در پایان از دبیرخانه اتاق‌های بازرگانی،اصناف و تعاون به عنوان نماینده بخش خصوصی خواست خلاء های قانونی را به مجلس ارائه دهند و عنوان کرد: آمادگی تصویب قانون در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی را داریم.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil