جمعه 3 خرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :سید کاظم دلخوش در همایش «تبیین جایگاه بخش خصوصی در اقتصاد مقاومتی» که در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد، با مقایسه فرهنگ ایران با سایر کشورها در دنیا، این فرهنگ را متفاوت دانست و اظهار کرد:‌ هیچ مردمی در دنیا مانند مردم ایران مقاوم نیستند.

وی با بیان اینکه ایرانیان در بین جوامع بشری بهترین افکار و ایده‌ها را دارند، افزود:‌ مشکل اساسی ما تفرقه و کنار هم نبودن است.

نماینده صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با قرائت آیات ابتدایی سوره انفال، خاطرنشان کرد: حاکمیت باید از انفال به نفع مردم مسلمان استفاده کند لذا اقتصاد مقاومتی نخوردن و نیاشامیدن نیست.

دلخوش با بیان اینکه فرهنگ سرمایه‌گذاری هنوز در جامعه نهادینه نشده است، عنوان کرد:‌ اگر واحدهای غیر فعال صنعتی کشور راه‌اندازی شوند، بیکار نخواهیم داشت.

وی نظارت بر قانون تصویب شده را وظیفه هیئت تطبیق مجلس دانست و خاطرنشان کرد: ‌اگر دولت در اجرا برخلاف قانون عمل کند، در هیئت تطبیق محکوم می‌شود. براساس قانون دولت موظف است که از سرمایه‌گذاری که در بخش‌های تولیدی دچار آسیب ناشی از نوسانات بازار شده، سود و جریمه مطالبه نکند.

عضو هیئت تطبیق مجلس با بیان اینکه طرح‌ها براساس دغدغه فعالان بخش خصوصی ارائه می‌شود، گفت:‌ قانون برنامه ششم در دست اقدام است لذا بخش خصوصی باید نقایص قانونی را احصی و در زمان خاص خودش دغدغه‌ها را به قانون تبدیل کند.

دلخوش با دسته‌بندی قوانین به کوتاه‌مدت(بودجه)، میان‌مدت(برنامه) و بلندمدت(سند بالادستی)، عنوان کرد:‌  اهرم قانون باید در دست بخش خصوصی باشد تا نقایص قانونی را برطرف کنیم. اقتصاد کشور با مشکل تورم و رکود مواجه است.

وی خواستار ابلاغ سیاست‌های بانکداری اسلامی از سوی مقام معظم رهبری شد و اضافه کرد: بانک‌ها با سرمایه‌گذاران همکاری نمی‌کنند و بدون توجه به ضرر سرمایه‌گذار، سود خودشان را مطالبه می‌کنند لذا براساس اصل 44، 25 بانک دولتی را خصوصی کردیم، اما وضعیت بهبود پیدا نکرد و در حق مردم ظلم بیشتری شد. امروز نیازمند سیاست‌های بانکداری اسلامی هستیم.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil