چهارشنبه 26 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل: ابراهیم مهربان، در خصوص بودجه سال جاری شهرداری و راهکارهای اندیشیده شده برای تحقق آن،اظهار کرد:بودجه سالجاری شهرداری مبلغ 144 میلیارد تومان پیش بینی شده که برای تحقق آن فکر شده و اینطور نبوده که یک عدد گفته شود و بحث ژورنالیستی و خبری داشته باشد، سال گذشته 40 میلیارد بوده و 4 میلیارد افزایش دادیم و بصورت طبیعی 44 میلیارد است که یک افزایش منطقی است .

وی افزود:100 میلیارد هم بحث اوراق مشارکت و سرمایه گذاری پیش بینی شده که مجموعاً 144 میلیارد تومان شده است، که امیدواریم این رقم محقق شود؛ بخصوص 100 میلیاردی که برای سرمایه گذاری و اوراق مشارکت برنامه ریزی شده است .

سخنگوی شورای اسلامی شهر لاهیجان در خصوص عملکرد شهردار لاهیجان در بحث عمرانی و اینکه آیا تعامل لازم برای توسعه شهری بین شورا و شهردار وجود دارد، عنوان کرد:عملکرد شهرداری در رابطه با بحث عمرانی بر کسی پوشیده نیست، خدا را شاکر هستیم که جزو محدود شهرهایی هستیم که در زمینه های مختلف عمرانی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و ... فعالیت می کنیم و شاید نقطه عطف عملکرد شهرداری موضوع آسفالت، روکش، لکه گیری معابر باشد که با حجم گسترده ای در حال انجام است و با این شرایطی که در رابطه با اعتبارات وجود دارد، جای بسیار تقدیر و تشکر دارد .

مهربان افزود:سنگ فرش بلوار مطهری، کوچه برق، کوچه توکلی انجام شده است، باغ نارنج یک مکان توریستی جدید به مجموعه شهر اضافه کرده است، خانه پینگ پنگ احداث شده است، کارهایی از این قبیل انجام شده و در حال انجام  است، نهایتاً باید عرض کنم تعامل وجود دارد اگر نبود کارها انجام نمی شد .

سخنگوی شورای اسلامی شهر لاهیجان در خصوص اینکه چه تعداد پروژه نیمه تمام در لاهیجان وجود دارد و برای اتمام آنها چه اقداماتی صورت گرفته است، عنوان کرد:پروژه های نیمه تمام که یکسری از سنوات گذشته برجا مانده و یک تعداد هم ما شروع کردیم، پروژه خانه کشتی که امیدواریم در سالجاری به اتمام برسانیم و حلاوت و شیرینی آن را جوانان لاهیجانی ببرند .

وی گفت:پروژه حاجی آباد در حال برنامه ریزی به جهت برگزاری مناقصه است، پروژه فرهنگسرای پارک جانبازان باید انجام شود و پروژه های نیمه تمام معابر در دست انجام است، پروژه های خدمات رسانی در شهر را داریم و مباحث بازیافت زباله، دستیابی به تکنولوژی جدید برای تبدیل زباله به انرژی از مباحثی است که به شدت دنبال آن هستیم و از این قبیل موارد که بتوانیم در مدت باقیمانده از دوره چهارم شورا به سرانجام برسانیم، البته برای شخص بنده مهم نیست که در این دوران به اتمام برسد . همین که استارت آن زده شود و بصورت منطقی هم باشد این می تواند حلاوت و شیرینی را شهروندان ما ببرند.

مهربان در خصوص معضلات و مشکلات شهری که در حال حاضر شورای شهر پیگیر آن است و اینکه آیا اجرای برنامه های محله محور با رویکرد حل مشکلات مردم و توجه به مطالبات آنان در این شهر در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد:در حال حاضر یکسری مشکلات کلان داریم که متأثر از مشکلاتی است که در کشور است و یکسری مشکلات محله ای داریم که قابل تفکیک است. یکی از مشکلاتی که در حال حاضر وجود دارد کمبود نقدینگی است . هم نقدینگی دولتی و هم عزیزانی که می آمدند و خیلی از اعتبارات و بودجه مالی شهرداری ها را تأمین می کردند.

وی افزود: با توجه به اینکه رکود شدید در ساخت و ساز و مسکن داریم. مشکلات شهرداری ها و شهرداری لاهیجان هم متأثر این موضوع است، متأسفانه اکثر شهرداری ها برنامه ریزی مالی و بودجه ای خود را بر اساس ساخت وساز و مباحث منشعب آن انجام می دهند. بنابراین ما در لاهیجان همانطوری که در بودجه پیش بینی شده، می بایست یکسری کانال های دیگری را بررسی کنیم و به آن بپردازیم.

مهربان ادامه داد: علاوه بر مبحث ساخت وساز که طبیعتاً اگر بخواهیم در بودجه فقط به ساخت و ساز تکیه کنیم مشکلات و معضلات بعدی را به وجود می آورد، تا الان هم خیلی از مظاهر طبیعی ما تحت تأثیر این ساخت و سازها قرار گرفته است به بهانه اینکه این ساخت و سازها باعث می شود رونق اقتصادی در شهرداری بالا رود که به نظر بنده این کار منطقی نمی باشد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر لاهیجان گفت:در ارتباط با برنامه های محله محور طرح هشت محل، هشت بهشت را با موضوع پرداختن به محلات قدیمی لاهیجان را داریم، ورود به محلات قدیمی با توجه به بافت قدیمی آن، جرأت و جسارت و برنامه می خواهد، برنامه آن مدون شده و با توجه به کمبود اعتبارات اهم و غیر اهم می شود. نه اینکه جزء اولویت ها نباشد بلکه باید مرحله به مرحله پیش رویم و بر مشکلات یکی پس از دیگری فائق آییم.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil