چهارشنبه 26 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل: رسول جلائی روز دوشنبه در جلسه هماهنگی بزرگداشت هفته دفاع مقدس گیلان افزود: پیکر مطهر دو تن از این شهدا در خشکبیجار از توابع شهرستان رشت و پیکر یکی دیگر از آنها در پادگان شهید نامجوی نیروی دریایی ارتش در حسن رود خاکسپاری خواهد شد.

وی اظهار کرد: دو نفر از این شهدا در عملیات رمضان که یکی 23 ساله و دیگری 19 ساله و یک شهید دیگر 40 ساله در عملیات والفجر 8 به شهادت رسیده اند.

شناسایی هویت دو شهید گیلانی

جلائی همچنین به شناسایی هویت دو شهید گمنام گیلانی اشاره و بیان کرد: سرباز شهید ایرج فلاح ابراهیم پور از آستانه اشرفیه و حمیدرضا رحیمیان از شهرستان رودسر شناسایی شده بودند.

وی ادامه داد: پیکر مطهر شهید رحیمیان از سال 91 و شهید ابراهیم پور از سال 92 در ستاد معراج برای شناسایی مانده بود.

برنامه‌های متنوعی برای بزرگداشت هفته دفاع مقدس پیش بینی شده است

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره پنجم مرداد و سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد گفت: در این عملیات منافقین که ته مانده ارتش بعث رژیم عراق بودند و فکر می کردند می توانند پیروز شوند، شکست مفتضحانه ای خوردند.

وی یکی از مشکلات دشمنان را تحلیل های اشتباه آن ها از اطلاعات متفاوتی که داشتند، عنوان کرد.

جلائی همچنین به برنامه های پیش بینی شده برای بزرگداشت هفته دفاع مقدس اشاره و بیان کرد: برگزاری نمایشگاه تخصصی از دستاوردهای توانمندی های عضو ستاد، بازخوانی عملیات های دوران دفاع مقدس و توجه به نقش همه اقشار با اولویت هنرمندان از جمله این برنامه ها خواهد بود.

31گفتنی است،  شهریورماه، آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.

 

ایرنا

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil