یکشنبه 30 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل: آیت الله زین العابدین قربانی، نماینده ولی فقیه در گیلان امروز در دیدار با خانواده‌های شهدای مدافع حرم در انزلی، اظهار کرد:بزرگ منشی و عزتمندی خانواده های شهدا انقلاب را تا اینجا رسانده است.

وی افزود:ازخداوند می خواهم صبوری و عزت دنیا و آخرت را به این خانواده ها عطا فرموده و همانگونه که شهدا شفیع ما درروز قیامت هستند خانواده های این عزیزان را نیز شفیع ما در روز قیامت قرار دهد.

نماینده ولی فقیه درگیلان تصریح کرد: شهدای ما عزت و سربلندی را برای میهن اسلامی، انقلاب و امت اسلامی به ارمغان آورده‌اند .

آیت‌الله قربانی با اشاره به اینکه خانواده های شهدا با اهداء عزیزترین هایشان چیزی از دست نداده‌اند، خاطرنشان کرد: هرخدمتی به خانواده های شهدا بشود به اندازه یک تارموی شهید نیست و خداوند نیز شهید هدیه شده از جانب خانواده شهدا را با حسن قبول پذیرفته و میهمان خود کرده است.

گفتنی است، دراین مراسم کتاب «پژوهشی نو درباره قرآن آیین زندگی» نوشته آیت الله زین العابدین قربانی به همراه تابلو فرش، از جانب نماینده ولی فقیه در گیلان به خانواده های هر دو شهید اهدا شد.

لازم به ذکر است، سردار شهید «جواد دوربین» متولد سال 1342 بود و آبان ماه سال 1358 به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد. وی پس از نائل آمدن به افتخار بازنشستگی درتاریخ 17 فروردین ماه امسال، در قالب گروه های مستشاری داوطلبانه به سوریه اعزام و به فیض عظیم شهادت نائل آمد؛ از شهید جواد دوربین سه فرزند پسر و یک فرزند دختر به یادگار مانده است.

شهید «جهانگیر جعفری‌نیا» نیز فرمانده گردان صابرین لشکر 16 قدس گیلان و از مستشاران اعزامی در دفاع از حرم و از جانبازان آزادسازی نبل الزهرا و از اهالی روستای طالب آباد شهرستان انزلی بود که در جریان درگیری ها در کشور سوریه و درجنوب حلب به شهادت رسید. از شهید جهانگیر جعفری نیا نیز دو دختر خردسال به یادگار مانده و براساس وصیت این شهید پیکر پاک و مطهرش در زادگاهش روستای طالب آباد شهرستان انزلی به خاک سپرده شد.

گفتنی است، شهرستان انزلی 408شهید دفاع مقدس و دو شهید مدافع حرم و شش شهید گمنام را دردل خود جای داده است.

 

ایرنا

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil