سه شنبه 25 تیر 1398

مراسم پایانی جشنواره رسانه های قرآنی دیجیتال و مکتوب فردا از ساعت 21:30 تا 23:30 در بخش نهادها و سازمان های نمایشگاه قرآن کریم برگزار می شود.

همزمان با پایان نمایشگاه قرآن کریم رونمایی از اطلس جامع موسسات قرآنی و رونمایی از اطلس شهدای قرآنی ( سوره های سرخ) جزو برنامه های آخرین روز نمایشگاه قرآن کریم است.

بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم عصر چهارشنبه سوم تیر ماه مصادف با هفتم ماه مبارک رمضان با سخنرانی علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در باغ موزه دفاع مقدس آغاز بکار کرد.

نمایشگاه امسال با شعار همدلی و همزبانی در پرتو قرآن ، توسط معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری شهرداری تهران و بسیاری از سازمان ها و نهادها با بودجه ای به میزان نصف بودجه نمایشگاه سال گذشته میزبان جامعه قرآنی و علاقه مندان به کتاب الهی بود.

این نمایشگاه از بخش های متنوعی از جمله حضور سازمان ها و نهادها، حوزه، دانشگاهی، حجاب و عفاف، مراسم و مناسبت ها، آموزش و پرورش، مکتوب، هنرهای نمایشی، هنری و میراث، فروش ناشران، محصولات هنری، خادمان قرآن، رسانه های دیجیتال و همچنین بین الملل تشکیل شده است.

در نمایشگاه امسال نشست های علمی و تخصصی از سوی بخش های مختلف نمایشگاه برگزار شد.

در بخش فروش محصولات قرآنی 222 ناشر داخلی بیش از 16 هزار عنوان کتاب ارائه می کنند و 21 ناشر از کشورهای عربی نیز سه هزار و 574 عنوان کتاب عرضه می کنند که تمامی کتاب ها در 2 سالن و 210 غرفه جا نمایی شد.

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه اطلاع  رسانی نوداد گیل : در بخش محصولات قرآنی 58 غرفه آثاری همانند تابلو فرش، معرق و منبت ارائه می کنند و در بخش آموزش و پرورش نیز 13 غرفه تشکیل شده و در بخش رسانه های دیجیتال 50 شرکت و موسسه به ارائه 3 هزار نرم افزار قرآنی در حوزه های قرآن و عترت و حدیث پرداختند.

بخش عفاف و حجاب نیز به عنوان یکی از پرطرفدارترین بخش ها با حضور 117 شرکت کننده برنامه های خود را در فضایی بالغ بر هزار و 700 متر مربع ارائه می کنند.

امسال 45 نهاد دولتی و موسسه برتر قرآنی در بخش موسسات و نهادها حضور پیدا می کنند و برنامه جدیدی را در قالب سرای اهل نظر به منظور گفت و گو با پیشکسوتان قرآنی تدارک دیده شد.

بخش بین الملل این رویداد بزرگ معنوی نیز از دهم تیر با حضور هنرمندان و اندیشمندانی از کشورهای عراق، سوریه، بوسنی، فرانسه، پاکستان، اندونزی، ترکیه، نیوزیلند و افغانستان آغاز به کار کرد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil