جمعه 28 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :سیدیحیی رحیم صفوی   در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی اظهار کرد : تاکنون نگاه ما به خزر گردشگری بوده نه نگاه اقتصادی و اکنون باید روی حوزه ژئوپلتیک خزر و افزایش ارتباط با کشورهای حاشیه به ویژه روسیه کار کنیم .
وی با اشاره به این که ژئوپلتیک روابط و تعامل سه حوزه قدرت ، سیاست و جغرافیاست افزود: انجمن ژئوپلتیک ایران قادر به کمک برای افزایش ارتباطها با کشورهای روسیه ،ازبکستان ، قزاقستان ، آذربایجان ، اروپا و چین است.
وی خاطرنشان کرد : محور روسیه ،ایران ،عراق مدیترانه یک محور و همچنین محور روسیه ،ایران ،خلیج فارس راهبردی است .
رییس هیات مدیره انجمن ژئوپلتیک ایران متذکر شد:الان دوران افزایش مبادلات اقتصادی است.
صفوی با اشاره به این که ملاقات پوتین با رهبر انقلاب روابط ما را بسیار نزدیک کرد افزود: ما در حوزه ژئوپلتیک دریای خزر ارتباطهای خودمان را در درجه اول با روسیه و سپس با سایر کشور ها برنامه ریزی می نماییم.
وی با اشاره به امضای پیش نویس تفاهم نامه با سازمان منطقه آزاد انزلی گفت : 70 درصد گردشگران روسی به ترکیه می روند و ما باید نگاهمان به جذب این گردشگران باشد.
رحیم صفوی اظهار کرد : ما میتوانیم به عنوان انجمن ژئوپلتیک ایران در گسترش روابط این دو کشور و افزایش مبادلات تاثیرگذار باشیم.
وی نسبت به همکاری های حقوقی این انجمن با سازمان منطقه آزاد انزلی و ارائه مشاوره و کمک برای توسعه روابط تجاری و صادرات و واردات و آموزش کارکنان منطقه آزاد و برگزاری همایش ها اعلام آمادگی کرد .
وی خاطرنشان کرد : انجمن ژئوپلتیک یک نهاد غیردولتی است که راحت تر می شود باآنها کار کرد و از ظرفیت بالای ارتباطی و علمی برخوردار است .
رحیم صفوی افزود: در تهران می گویند گیلان استان برخورداری است ، اما این جنگل و فضای سبز نباید مسوول را گول بزند در صورتی که این استان غیر برخوردار است باید کمک کنیم که خیر وبرکت سازمان های اقتصادی به مردم این استان نیز برسد.
رییس هیات مدیره انجمن ژئوپلتیک ایران افزود: بسیار امیدواریم که دربرنامه توسعه ششم کشور و همچنین برنامه هفتم ، به چشم اندازهای ایران درافق 1404 برسیم.
معافیت مالیاتی 20 ساله از تاریخ بهره برداری انواع فعالیت های اقتصادی ، آزادی کامل ورود و خروج سرمایه، آزادی مشارکت سرمایه گذار خارجی تا سقف 100 درصد و معافیت گمرکی برای ورود مواد اولیه ، قطعات و ماشین آلات مورد نیاز کارخانه ها ، فعالیت بورس کالای منطقه ، اجرای کالای همراه مسافر و اعمال قانون ارزش افزوده برای کالاهای ساخته شده در منطقه آزاد به داخل کشور از مهمترین مزایای ثبت شرکت و فعالیت اقتصادی تولیدی در منطقه آزاد انزلی است.
قرار گرفتن در مسیر کریدور بین المللی شمال جنوب ، دارابودن موقعیت ویژه در زمینه ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر ، همجواری با بنادر آستراخان و لاگان در روسیه ، کراسنودسک در ترکمنستان ، اکتائو در قزاقستان و باکو در آذربایجان ، دسترسی از طریق راه های مناسب ، به بازارهای مصرف کشورهای CIS ، نزدیکی به فرودگاه بین المللی رشت از جمله مزایای منطقه آزاد انزلی است.

ایرنا

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil