یکشنبه 30 تیر 1398

 به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :اسماعیل محمدپور  اظهار داشت: جشنواره شعر و تصنیف "پرواز 655" با موضوع بازخوانی جنایت ننگین ایالات متحده در هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران و به‌منظور گرامی‌داشت یاد و نام قربانیان بی‌گناه این جنایت دلخراش برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این فراخوان فقط از اشعار شاعران استان گیلان استقبال می‌کند افزود: هیچ‌گونه محدودیت تعداد و قالب برای آثار ارسالی و محدودیت سنی برای شرکت کنندگان این جشنواره استانی وجود ندارد.

محمدپور با اشاره به اینکه حداکثر مهلت ارسال آثار، شنبه 20 شهریور ماه امسال است گفت: نتایج جشنواره شعر و تصنیف "پرواز 655" چهارشنبه 31 شهریور ماه هم‌زمان با آغاز هفته دفاع مقدس اعلام می‌شود.

مدیر ادبیات و انتشارات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان خاطرنشان کرد: به سه اثر برتر این جشنواره شعر و تصنیف، جوایز نقدی هر یک به مبلغ 5 میلیون ریال اهدا می‌شود.

 یکشنبه 12 تیرماه 1367 ناوگان آمریکای جنایتکار یک فروند هواپیمای مسافربری ایرباس 300 متعلق به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با شماره پرواز 655 از بندرعباس به مقصد دبی را در خلیج فارس مورد هدف قرار داد و همه 290 سرنشین آن را به شهادت رساند.

 

 

 

 

نسسنیم

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil