چهارشنبه 2 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :طهمورث لاهوتی اشکوری  با اشاره به اهمیت نامگذاری سال 95 با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی رهبر معظم انقلاب،گفت: انتخاب این شعار از سوی رهبر معظم انقلاب نشان‌دهنده اهمیت حوزه اقتصاد مقاومتی در آینده کشور است.

وی گفت: یکی از مسیرهای اصلی تحقق حماسه اقتصادی از کانال شهرک‌های صنعتی می‌گذرد و تقویت شهرک‌های صنعتی منجر به تحقق حماسه اقتصادی و ارتقای تولید ملی خواهد شد.

لاهوتی با بیان اینکه توسعه اقتصادی نیازمند سرمایه‌گذاری در بخش‌ها و فعالیت‌های مختلف اقتصادی است، ادامه داد: بدون سرمایه‌گذاری در طرح‌های زیربنایی و روبنایی نمی‌توان انتظار گسترش اشتغال، تولید و رفاه اقتصادی را داشت.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان، خاطرنشان کرد: ‌اگر موضوع اشتغال جوانان برای ما مهم است باید حمایت از تولید را مورد توجه قرار دهیم، چرا که در غیر این‌صورت با تهدید انسانی مهمی مواجه خواهیم شد .

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان تاکید کرد: شهرک‌های صنعتی محلی ایده‌آل برای صنعتگران بوده و لازم است تا زیرساخت‌های مورد نیاز تامین شود تا صنعتگران بدون دغدغه به فعالیت خود ادامه دهند.

وی در ادامه افزود: شناخت موانع جذب و گسترش سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی،چشم انداز روشنی از عوامل مؤثر بر جذب و گسترش سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی ارائه می‌کند.

لاهوتی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری در صنایع کوچک و متوسط راه برون رفت از مشکلات بی‌شمار اقتصادی و ایجاد اشتغالزایی است، تصریح کرد: تولید و اشتغال زمانی رونق می‌گیرد که روند سرمایه‌گذاری در این دسته از صنایع دنبال شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان از ضرورت فراهم آوردن بسترهای فیزیکی توسعه شهرک‌های صنعتی در چند سال آینده پرداخت و افزود:برغم اینکه عرصه‌های در اختیار قابل واگذاری برای ایجاد صنایع در چند سال آینده فراهم است، اما با توجه به روند فزاینده تقاضا برای سرمایه‌گذاری صنعتی در استان بنابر سیاست گذاری‌های مطلوب اقتصادی دولت تدبیر و امید باید سیاستی را دنبال کنیم تا بتوانیم عرصه‌های مناسب‌تری را با دسترسی آسانتر به خدمات زیرساختی جهت ایجاد شهرک های صنعتی و جذب سرمایه‌گذار به دست آوریم تا در آینده دچار مشکل جذب سرمایه‌گذار صنعتی نگردیم.

وی از آینده نگری 20 ساله با رعایت حریم شهر ها و روستاها بعنوان راهبردی اصولی در روند توسعه صنعتی استان یاد کرد و گفت : تجربه نشان داده است که تجمیع واحد های تولیدی و صنعتی ضمن اینکه شاکله های اساسی را در فرایند توسعه تسهیل خواهد کرد ،اشکالات موجود زیست محیطی را هم به حداقل می رساند .

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان اضافه کرد: سعی خواهیم کرد انتظارات و مسایلی که از سوی صنعتگران مطرح می‌شود با اتکا به توانمندی‌های داخلی شرکت و منطبق با موقعیت‌های موجود آن رفع کنیم .

وی گفت: صنایع کوچک نسبت به صنایع دیگر ویژگی‌هایی دارد که اهمیت توجه به آن را بیشتر به چشم می‌آورد. این صنایع، زودبازده و از لحاظ زمانی در مدت کوتاهی قابل بهره‌برداری هستند. همچنین مشابه صنایع دیگر نیاز به سرمایه‌گذاری‌های حجیم و سنگین ندارند و می‌توانند در کنار صنایع دیگر به عنوان مکمل به شمار روند.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil