شنبه 29 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : دکتر محمدعلی نجفی، استاندار گیلان در جلسه شورای اقامه نماز استان گیلان که امروز، 6مرداد در بیت آیت الله قربانی برگزار شد، با بیان اینکه توجه به لزوم اقامه نماز یکی از موضوعات مهم جامعه امروزی است، اظهار کرد: حضور قلب باید در ادای فریضه نماز شکل گیرد تا اقامه نماز با معنویت لازم همراه باشد.

وی با بیان اینکه اقامه نماز آثار فراوانی بر روح و روان نمازگزاران و اثرات ارزشمندی بر جامعه دارد، افزود: برای تحقق اقامه نماز در جامعه نباید تنها به ظواهر امور پرداخته شود، توجه مدیران دستگاه های اجرایی نشان دهنده اهتمام استان به این فریضه ارزشمند الهی است.

نجفی با تاکید بر رعایت زمان قانونی اقامه نماز براساس بخشنامه های اداری در دستگاه های اجرایی، تصریح کرد: زمان اقامه نماز در ادارات توسط امام جماعت بیشتر از 20 دقیقه نشود تا بهانه ای برای عدم حضور کارکنان در نماز جماعت برای انجام وظایف محوله نباشد.

استاندار گیلان با بیان اینکه بخش عظیمی از تحقق فرهنگ اقامه نماز باید از طریق رسانه ها اتفاق بیفتد، ادامه داد: رسانه های گروهی به ویژه صداوسیما می تواند نقش مهمی در آموزش و تهییج اذهان عمومی در تحقق فرهنگ اقامه نماز در جامعه ایفا کند تا شاهد حضور پرشور مردم در مساجد باشیم.

وی با بیان اینکه تمامی دستگاه های اجرایی و اتاق  اصناف باید با همکاری ستاد اقامه نماز در راستای اقامه نماز گام بردارند، بیان کرد: اصناف و بازاریان نیز باید در مساجد حضور یابند و در کنار بسیجیان مدیریت مساجد را برعهده بگیرند تا شاهد حضور همه اقشار مردم در مساجد باشیم.

نجفی با اشاره به گردشگرپذیر بودن استان گیلان، گفت: استان گیلان هر ساله به اندازه جمعیت خود پذیرای مسافران زیادی است که این امر آثار و عوارض بسیاری برای استان به همراه دارد، برای پرداخت این هزینه ها مذاکراتی داشته ایم تا سهم استان گیلان در مواد غذایی، آرد، نان و امکانات در ارائه خدمات مطلوب به مسافران افزایش یابد.

استاندار گیلان با بیان اینکه مصوب شده است شهرداران امکانات لازم برای آماده سازی و تجهیز اماکن عمومی برای ادای فریضه نماز مسافران را فراهم کنند، یادآور شد: باید از فناوری های نوین برای حضور پررنگ جوانان در مساجد استفاده شود.

وی با بیان اینکه صرف هزینه‌های سنگین برای پرده نویسی در خیابان ها در مناسبت های مختلف که عمدتا از بیت المال و هزینه های دولتی تغذیه می شود لزومی ندارد، گفت: باید با استفاده از فناوری های نوین این هزینه ها را به حداقل برسانیم.

 

نجفی با اشاره به لزوم تجهیز شهرک های مسکونی به مسجد، خاطرنشان کرد: ما در پروژه مسکن مهر نیز موظف کردیم هیچ افتتاحی قبل از افتتاح مسجد صورت نگیرد، باتوجه به بودجه 30 میلیاردی دولت در سال گذشته در بخش نمازخانه ها، مساجد، مصلی و ... امیدواریم امسال شاهد رونق و افزایش در این بخش باشیم.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil