سه شنبه 1 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :محمدی در جلسه بزرگداشت یاد و خاطره شهدای پانزدهم تیر بویژه شهید مهندس نورانی که در سالن اجتماعات فرمانداری لنگرود برگزار شد، اظهار کرد: شهید نورانی از جمله شخصیت های بزرگی است که سخن گفتن در خصوص چنین شهید بزرگواری بسیار سخت است.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان لنگرود به زندگینامه شهید نورانی اشاره کرد و افزود:شهید نورانی در سال ۱۳۲۸ در خانواده ‌ای مذهبی در لنگرود متولد شد که از وی پنج فرزند به یادگار مانده است.

وی نبوغ و هوش فوق العاده نورانی در زمینه تحصیلی، ایمان و شجاعت  را از جمله ویژگی های وی عنوان و تصریح کرد: شهید نورانی همیشه می‌گفت مردن در رختخواب برای مردان خدا ننگ است و سرانجام در سحرگاه روز چهارم رمضان مصادف با 15 تیر توسط منافقین کوردل ترور و در 15 تیر به فیض عظمای شهادت نائل شد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان لنگرود با بیان اینکه شهرستان ما به وجود شهدایی همچون سردار املاکی، دکتر عبدالکریمی، مهندس نورانی و مهندس دهگان افتخار می کند، گفت:انگیزه شهدا، خلوص نیت و خدمت بی منت شهیدان باید به نسل جوان معرفی شود و بدانند که عزت امروز نظام ما از آن شهداست.

وی با تاکید بر مشارکت و حضور گسترده مردم در مراسم شهدا، افزود: مراسم شهدا، مراسم وحدت آفرین است و زنده نگه داشتن یاد شهدا نیز امری مهم است و رستگاری و موفقیت نظام ما نیز بر این است که وحدت خود را به دور از گرایش های سیاسی حفظ کنیم.

محمدی از برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای پانزدهم تیر به ویژه شهید مهندس نورانی(15 تیر) در شهرستان لنگرود خبر داد و اظهار کرد: این مراسم ساعت 6 الی 8 عصر در مسجد جامع لنگرود برگزار می شود.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil