جمعه 3 خرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل، ایرج ندیمی، نماینده مردم سیاهکل و لاهیجان در مجلس شورای اسلامی درخصوص فعالیت موسسات مالی غیرمجاز، اظهار کرد: بانک مرکزی باید فعالیت‌های بانکی را بر طبق قانون مدیریت کند زیرا همه باید در برابر قانون یکسان باشند نه اینکه برای برخی از موسسات تمایز قائل شد.

وی با بیان اینکه نظارت بانک مرکزی باید در کشور جامع باشد نه اینکه برخی از موسسات بدون نظارت رها شوند، افزود: رانت و فرصت تبانی زمانی در یک حکومت ایجاد می‌شود که در آن تبعیض حرف اول را بزند.

ندیمی گفت: هیچ فردی نباید در زمینه قانون نادیده گرفته شود لذا بانک مرکزی باید بر نظام مالی و بانکی در کشور به طریقی نظارت کند که هیچ موسسه‌ای نتواند بدون مجوز به حیاتش ادامه دهد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فعالیت موسسات غیرمجاز در کشور موجب می‌شود که مردم به سادگی فریب بخورند، تصریح کرد: مردم به نظام بانکی کشور اعتماد می‌کنند اما اگر بنا باشد موسسات مالی غیرمجاز به فعالیت‌شان ادامه دهند بدیهی است که اعتماد مردم به نظام پولی و بانکی کشور روز به روز کمرنگ‌تر می‌شود.

نماینده مردم سیاهکل ادامه داد:  سیستم نظام بانکی کشور باید به گونه‌ای حرکت کند که نظارت جامع بر عملکرد تمام بانک‌های کشور داشته باشد و باید به موسساتی مجوز برای فعالیت داده شود که پارامترهای تاسیس بانک را داشته باشند.

ندیمی با بیان اینکه بانک مرکزی با اقدامات نظارتی نهال اعتمادسازی را میان مردم برای سرمایه گذاری بکارد نه اینکه موسسات غیرمجاز بانکی را به حال خودشان رها کنند، یادآور شد: موسسات مالی غیرمجاز موجب می‌شوند اعتمادسازی میان دولت و ملت کاهش یابد. ما از دولت توقع داریم که در زمینه موسسات مالی غیرمجاز، قانونمند عمل کند، فرصت‌های رانتی در موسسات مالی غیرمجاز نباید نفوذ کند زیرا موجب فراهم شدن بسترهای قانون گریزی در کشور می‌شود.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil