چهارشنبه 26 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :فیروز فاضلی،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان در آیین افتتاحیه نخستین جشنواره فرهنگی و هنری فجر که در سالن شهید رحمدل مجتمع خاتم‌الانبیاء(ص) برگزار شد، با اشاره به صبغه فرهنگی و هنری گیلان، اظهار کرد:فرهنگ و هنر میراث گرانبهای جوامع انسانی است.

وی با بیان اینکه انسان‌ها دیده شدن در جامعه را دوست دارند،افزود:این دیده شدن از خصلت‌های مهم یک انسان هنرمند است لذا نخستین جشنواره فرهنگی و هنری فجر گیلان در راستای معرفی و برجسته‌سازی عصاره‌ای از دستاوردهای فرهنگی هنرمندان استان برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر،این فرصت را مغتنم دانست و تصریح کرد:انقلاب اسلامی یک فرهنگی غنی است که این فرهنگ در دهه فجر تجلی می‌یابد لذا اعتلای فرهنگ جامعه، هدف مشترک همه هنرمندان است.

این مسئول فرهنگی از برگزاری اختتامیه جشنواره مذکور در 21 بهمن‌ماه جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: هنرمندان برگزیده در این جشنواره توسط یکی از مسئولان ارشد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درجه هنری دریافت می‌کنند. درجه هنری معادل با دکترای رشته هنری است.

فاضلی از تهیه و تنظیم شناسنامه فرهنگی و هنری گیلان خبر داد و عنوان کرد:این شناسنامه به صورت چاپی تدوین خواهد شد و در اختیار کل کشور قرار می‌گیرد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil