سه شنبه 1 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :علی پورحسن، در نشست با خبرنگاران ضمن گرامی‌داشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار کرد: در آستانه 37 امین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران قرار داریم و امیدواریم برنامه‌های مناسب و شایسته‌ای برای نسل جوان داشته باشیم.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک موهبت الهی است، افزود:دهه فجر فرصت مناسبی برای انتقال ارزش‌های انقلاب به نسل جوان جامعه است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ادامه داد: گذشته ما دستمایه‌های فرهنگی ما هستند و با دستاوردهای جدیدی باید به کار عمیق انتقال فرهنگ و ارزش‌ها پرداخت.

پورحسن خاطرنشان کرد:انتقال مفاهیم ارزش‌های انقلاب اسلامی به کودکان و نوجوانان همراه با برنامه‌های متنوع در قالب فعالیت‌های مختلف فرهنگی، هنری و متناسب با روحیه کودکان و نوجوانان یکی از فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ قصه‌گویی و انتقال مفاهیم از طریق قصه تاثیر به سزایی دارد، تاکید کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تشکیلات کوچک اما با تاثیرات بزرگ است که جامعه و خانواده ها باید از آن مطلع شوند.

پورحسن، تصریح کرد:کودکان و نوجوانان، ارزشمندترین سرمایه‌هاى کشور محسوب می‌شوند آنان زیرساخت‌‏هاى آتیه هر جامعه هستند که هرگونه سرمایه‌گذارى براى آنان می‌تواند پشتوانه علمى، ادبى و فرهنگی آن جامعه باشد.

وی در ادامه به تشریح برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان پرداخت و گفت: به مناسبت ایام الله دهه فجر بیش از 200 برنامه درکانون پرورش فکری در دستور کار داریم که بیش از 100 برنامه شاخص در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان برگزار می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان از برپایی " ایستگاه نقاشی" در سراسر استان خبر داد و اضافه کرد:همایش ادبی شوق پرواز، هم‌چنین جشنواره استانی نمایش عروسکی از جمله برنامه‌هایی است که در دهه فجر امسال برگزار می‌شود.

پورحسن افتتاح نمایشگاه «احترام به خود، احترام به محیط زیست»  و دیدار با «خانواده معظم شهدا»، برگزاری «نقاشی همگانی» و «همایش خانواده» را از جمله برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان در ایام الله دهه فجر عنوان کرد.  

وی هدف از برگزاری برنامه‌های ویژه دهه فجر را ایجاد نشاط و شادمانی در کودکان و نوجوانان و انتقال ارزش های انقلاب اسلامی به آنان عنوان کرد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil