چهارشنبه 2 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :«سید علی نعیمی»،مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان،از افزایش تمایل سرمایه گذاری کشورهای اروپایی در بندر آستارا سخن گفت و افزود:راه آهن قزوین _رشت- آستارا از مهمترین عواملی این تمایل می باشد که باعث راه اندازی کریدور شمال – جنوب می گردد.

وی بر ایجاد زیر ساخت اداری بندری توسط بخش خصوصی تأکید کرد و گفت:ایجاد اسکله رو رو کامیونی در بندر آستارا از الزامات است که در حال پیگیری می باشد.

«سیروس شفقی» فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در این نشست،بر آگاهی بخشی در خصوص اهمیت و موقعیت منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا تأکید کرد و افزود:پس از تحقق این موضوع،تجار گیلان و آستارا باید از مزایای ویژه در این بندر بهره مند شوند.

وی ادامه داد:هماهنگی لازم در خصوص اختصاص تجهیزات بیشتر به بندر آستارا توسط اداره کل بنادر و دریانوردی از جمله جرثقیل و سایر تجهیزات باید در اسرع وقت محقق گردد.

شفقی با اشاره به موضوع راه اندازی لینک شبکه ارتباطی در منطقه ویژه اقتصادی بین گمرک و بندر به منظور تسریع در انجام کار،اظهار کرد:اقدامات لازم و اساسی در این راستا انجام یافته و گزارش های مربوطه اعلام شود.

وی در بخش پایانی سخنان خود اضافه کرد:باید شرایط منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا برای جذب سرمایه گذار بیشتر به خصوص سرمایه گذاران خارجی مهیا نمود و برنامه ریزی های لازم جهت احداث اسکله های رو رو کامیون بر و ریلی فراهم گردد.

همچنین با تأکید فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در خصوص پیگیری اقدامات صورت گرفته توسط بخش خصوصی در بندر چند منظوره آستارا،جلسه ای با حضور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و مدیر عامل شرکت کاوه (شعبه بندر آستارا)در محل بندر چند منظوره تشکیل شد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil