شنبه 29 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :مهرداد لاهوتی،با اشاره به اجرایی شدن برجام و لغو تحریم‌ها،اظهار کرد:این اتفاق نباید به معنای باز شدن دروازه‌های کشور به روی کالاهای وارداتی و کاهش صادرات تلقی شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر میزان قاچاق در کشور افزایش یافته است،افزود:در حال حاضر میزان قاچاق کالا به کشور 25 میلیارد دلار بوده که این رقم فاجعه بار است و با این پول می‌توان برای دو میلیون نفر شغل ایجاد کرد.

لاهوتی با اشاره به اینکه در طول 36 سال گذشته حدود دو هزار و 150 میلیارد دلار نفت فروخته‌ایم،گفت:دولت با فروش نفت به درآمد آن متکی شده و از این رو همیشه با سرمایه‌گذار و تولیدکننده با تکبر برخورد کرده و به اداره خود از طریق مالیات نیاز نداشته است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خوشبختانه در بودجه سال 95 اتکا دولت به درآمدهای مالیاتی 68 درصد شده است،تصریح کرد:در طول این سال‌ها کشور با رشد 3 درصدی اداره شده و ما آن را اداره نکرده‌ایم در حالیکه در تمام قوانین برنامه رشد 8 درصدی را پیش‌بینی کرده‌ایم که هیچگاه عملیاتی نشده است.

لاهوتی با اشاره به اینکه در کشور به میل‌ها توجه و خسران و حیف‌ها در نظر گرفته نمی‌شود،گفت:در سال 93 تولید ناخالص ما 223 میلیارد دلار بوده که اگر رشد را از سه به هشت درصد می‌رساندیم در آن صورت درآمد ما دو هزار و 111 میلیارد دلار می‌شد.

وی با بیان اینکه معادن کشف شده و شناسایی شده ایران تاکنون ارزشی بیش از 500 میلیارد دلار دارد،ادامه داد: این منابع تا 100 سال آینده نیازهای ما را رفع می‌کنند و با بهره‌برداری صحیح از آن ارزآوری مناسبی برای کشور به همراه خواهد داشت.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت سهم درآمد نفتی و وابستگی به آن را در بودجه 95، 25 درصد پیش‌بینی کرده است، تصریح کرد:در بودجه سال آینده وابستگی به درآمدهای نفتی باید به طور کامل قطع شود.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil