چهارشنبه 26 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :سیدعلیرضا باکی‌ هاشمی، مدیر روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت با بیان اینکه هنر مهم‌ترین ابزار آموزشی برای ایجاد فرهنگ مطلوب در شهر است، اظهار کرد: سازمان پسماند شهرداری رشت برای رسیدن به شهروندانی مطلع و شهری پاک به هنر تئا‌تر خیابانی روی آورده است.

وی با اشاره به آغاز به کار کمپین آموزشی شهر پاک در 25 آذرماه سالجاری، افزود: برای اولین بار در کشور کارناوال منحصربه فرد آموزشی در حوزه پسماند در شهر رشت با نام کمپین آموزشی «شهر پاک» به راه افتاد و ۱۲ گروه نمایشی 156 تئا‌تر را در سطح محلات مناطق پنجگانه شهرداری برای شهروندان به نمایش گذاشتند.

مدیر روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت گفت: هر کدام از گروه‌ها ۱۳ نمایش خیابانی را در سطح شهر با محتوای اهمیت طرح تفکیک از مبدا، هشدار درباره وضعیت بحرانی سراوان و رودخانه‌های رشت و تلاش در جهت کاهش تولید زباله در زندگی روزمره اجرا کردند.

باکی هاشمی هدف اصلی این برنامه را افزایش مشارکت شهروندان دانست و بیان کرد: سازمان مدیریت پسماند در نظر دارد بعد از اجرای تئاترهای میدانی برای تمامی محلات شهر رشت میزان مشارکت شهروندان هر منطقه و محله در اجرای طرح تفکیک از مبدا را قبل و بعد از اجرای نمایش‌ها مقایسه کند.

وی استقبال شهروندان از نمایش‌های خیابانی را مثبت دانست و از آغاز بخش دوم کمپین نمایشی خبرداد و گفت: ادامه برنامه‌های کمپین نمایشی «شهر پاک» از امروز، ۲۲ دی ماه با اجرای پنج گروه نمایشی با موضوعات متفاوت آغاز و ۶۵ نمایش در محلات اجرا خواهد شد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil